GINOP-5.3.5-18-2019-00139 pályázat
E.ON-elektronikus ügyintézés-bekapcsoljuk.hu felhasználói ismeretek
GINOP-5.3.5-18-2019-00139
Tisztelt Partnerünk!
A hatékony, gyors ügyintézés érdekében, kérem használja a bekapcsoljuk.hu elektronikus felületet.
Felhívom szíves figyelmét, hogy ez a felület csak az E.ON szolgáltatási területén érhető el.
Az oldal sikeres használatához segítséget kap a mellékelt dokumentációban.
Ez a dokumentáció a MEE VET és az E.ON Ügyfélszolgálati Kft. együttműködésével készült a GINOP-5.3.5-18-2019-00139 pályázat keretében.
Tisztelettel,
MEE VET
Melléklet:
- 1. Új igénybejelentés benyújtása, fogadása
- 2. Nem sztenderd igénybejelentés benyújtása, fogadása
- 3. Teljesítmény változás benyújtása, fogadása
- 4. Ideiglenes mérés benyújtása, fogadása
- 5. HMKE_ H tarifás igénybejelentés benyújtása, fogadása
- 6. Zárópecsét nyitás-zárás igénybejelentés benyújtása, fogadása
- Regisztrált szerelői oktatási anyag 2020
- Tájékoztatás egyéb díjak 20210201
Új igénybejelentés benyújtása, fogadása
Nem sztenderd igénybejelentés benyújtása, fogadása
Teljesítmény változás benyújtása, fogadása
Ideiglenes mérés benyújtása, fogadása
HMKE, H tarifás igénybejelentés benyújtása, fogadása
Zárópecsét nyitás-zárás igénybejelentés, fogadás
Munkaerőpiaci alkalmazkodóképeség fejlesztését célzó tematikus projektek felhíváshoz
Elektronikus eszközök használatának felmérése a regisztrált villanyszerelők munkáját illetően
A kutatás célja a regisztrált villanyszerelők elektronikus ügyintézési szokásainak és az informatikai eszközök használatának felmérése a GINOP-5.3.5-18 kutatás keretén belül.
Célunk, hogy felmérjük, a regisztrált villanyszerelők mennyire használják ki az ügyfélszolgálatok elektronikus folyamatait, valamint az 50 év feletti regisztrált villanyszerelők hogyan kezelik az online ügyviteli felületeket.
A kérdőívet több mint 600 regisztrált villanyszerelő töltötte ki papír alapon és online. A kérdőívek kiértékelése során párhuzamosan elemeztük az online és offline válaszokat feltételezve, hogy akik elektronikusan kitöltötték a kérdőívet nagyobb jártasságot mutatnak az IT eszközök használatával. Vizsgáltuk, hogy az életkor és az iskolai végzettség mennyire befolyásolja az elektronikus ügyviteli folyamatok használatát.
Az életkor megoszlását tekintve, legnagyobb arányban a 41-50 közötti korosztály töltötte ki a kérdőívet, mind az online és az offline felületen.
Minden végzettségi körben megjelenik a számítógép használata, a mesterlevéllel rendelkezőknél, valamint a szakmunkásoknál látható elmaradás az informatikai eszközök használatában, melynek oka, részben az életkor, részben a gyakorlatorientált oktatás, melyben az informatikai eszközök használatának oktatása nem volt hangsúlyos.
Az okos telefon használatában a 30-50 évesek a legaktívabbak. Az 50 év felettiek esetén az informatikai eszközök használatának gyakorisága visszaesik.
![]() |
![]() |
Az ügyintézést elsősorban személyesen végzik, ezt követi a telefonos, majd az online megoldások.
Ennek oka a megszokás és a teljes körű személyes ügyintézés lehetősége. Az offline és online válaszadók 60% - 80% arányban használják az internetes ügyfélszolgálatot. Az online ügyfélszolgálatot hetente használják a leggyakrabban, illetve havonta. Aki nem használja, az körülményesnek tartja vagy nem kapott megfelelő oktatást róla.
![]() |
![]() |
A kimutatásból azt is megtudhatjuk, hogy a személyes ügyintézés a villanyszerelők munkaidejének körülbelül 25%-át teszi ki. Főként papír alapon rögzítik a helyszíni igényfelméréseket, melyeket 90%-ban otthon dolgoznak fel. Ezeket lehetne csökkenteni az ügyviteli folyamatok egyszerűsítésével és helyszíni elektronikus feldolgozásával.
![]() |
![]() |
Szükségesnek tartjuk a regisztrált villanyszerelői tananyagot kiegészíteni egy külön elektronikus ügyviteli folyamatok modullal, ahol az idősebb korosztály is az igényének, felkészültségének megfelelően kap online vagy személyes oktatást, a digitális ügyviteli folyamatokról. A megkérdezettek nagy része hasznosnak tartana egy ilyen fajta oktatást és körülbelül 95%-a használná is munkája folyamán az említett elektronikus felületet.
![]() |
![]() |
Kedvezményezett: Magyar Elektrotechnikai Egyesület Villamos Energia Társaság
Projekt: Megvalósíthatósági tanulmány a GINOP-5.3.5-18-2019-00139 Munkaerőpiaci alkalmazkodóképeség fejlesztését célzó tematikus projektek felhíváshoz . A munka jövője (tekintettel többek között a technológiai fejlődésre, automatizációra, digitalizációra, a változó készségigényekre, az idősödő munkavállalókra, valamint a globális változásokra) az energetikai szektorban tevékenykedő, regisztrált villanyszerelők vonatkozásában.
Támogatás összege: 27.811.716 Ft.
Projekt tervezett befejezése: 2021. február
Projekt azonosítószáma: GINOP-5.3.5-18-2019-00139